Aktualności
Informator
Historia
Galerie
Przyroda
Zwiedzanie
Noclegi:

Restauracje:

Imprezy:

Organizacje:

 

Kontakt

 
 
logoHubertus Spalski

W 2023 roku Hubertus odbędzie się 7 i 8 października.

Hubertus Spalski to w ostatnich latach była największa plenerowa impreza myśliwska i jeździecka w Polsce, która zyskała już europejską rangę. Jeździectwo i polowania zawsze były rozrywką elitarną i ekskluzywną, a tak reprezentacyjne i urocze miejsce jak Spała jest doskonałą oprawą dla przedstawienia naszych tradycji i dziedzictwa kulturowego. Impreza ma charakter otwarty. Ze względu na bogaty program jest bardzo ciekawa, żywa i każdy może wziąć w niej aktywny udział.

Hubertus Spalski jest imprezą dwudniową.
W sobotę tradycyjnie odbywa się część myśliwska imprezy. Ta część impresy poświęcona jest tradycjom myśliwskim. Zwykle można popróbować dań z dziczyzny. Jarmark Hubertowski to natomiast zwykle okazja do zakupu odzieży i akcesoriów myśliwskich.
Na placu przy stawie w centrum Spały odbywa się również część artystyczna: występy na estradzie, wystawa psów myśliwskich itd.

W niedzielę rozpocznie sie Hubertus konny. Od kilku lat to najbardziej widowiskowa część Hubertusa.
Jak co roku odbędzie się ona na łąkach pomiędzy Spałą i Brzustowem (trzeba przejechać przez most na Pilicy i za mostem skręcić w lewo, dojazd jest świetnie oznaczony). Na łące będą rozstawione namioty, gdzie tradycyjnie będzie co zjeść i wypić, będą też wystawcy ubiorów i sprzętu myśliwskiego. Przede wszystkim jednak będzie na co popatrzeć gdyż imprezie bedą towarzyszyły pokazy jeźdców, sokolników, łuczników, myśliwych i hodowców psów. Będzie możliwość przejażdzki powozami konnymi. Jak co roku bardzo piękna i emocjonująca będzie pogoń za lisem. Trudno w innym miejscu zobaczyć na raz tyle pięknych koni...


Kilka zdjęć historycznych :

car_polow.jpg
moscicki_polow.jpg
palac_pokot.jpg

Zdjęcia z Hubertusa:


Relacja z Hubertusa 2012: